Yardım Sayfası

Müşteri Hizmetleri
Müşteri Hizmetleri sayfamıza hoş geldiniz. Mağazamız ve işleyiş hakkında olası sorularınızın yanıtlarına aşağıdaki başlıklardan ulaşabilirsiniz.

Bulamadığınız yanıtlar için Bize Ulaşın sayfamızdan Müşteri temsilcimize mesaj gönderebilirsiniz.

Güvenliğiniz için Mağazamıza her geldiğinizde Üye Girişi yapmayı, Terk ederkende Üye Çıkışı yapmayı unutmayın.
Üye Girişi ile ilgili sorun yaşıyorsanız bu büyük olasılıkla Mağazamızı terk ederken üye çıkışı yapmamanızdan kaynaklanıyordur. Halen böyle bir sorun yaşıyorsanız lütfen üye çıkışı yapın.
Üye Olmak
Mağazamıza Üye Olmak için Yeni Kullanıcı sayfamıza giderek ilgili bölümleri doldurmanız yeterlidir.
Üye olmak oldukça basit ve hızlı bir işlemdir.

Üye olduğunuzda eğer mesaj listemize üye olduysanız kampanyalardan, indirimlerden ve yeniliklerden öncelikli olarak haberdar edilirsiniz.

Mesaj listemize üye olmadığınız taktirde her ay alacağınız mesaj sayısı zorunlu mesajlar hariç en fazla birdir. Zorunlu mesajlar Sipariş onayı veya size özel gönderilecek tanıtım amaçlı olmayan mesajlardır.
Üyelik İptali
Üye dilediği zaman üyeliğini sonlandırma hakkına sahiptir. Üyeliğinizi sonlandırdıktan sonra Mağazamız ile tüm ilişkiniz kesilmiş olacaktır.
Üyeliğinizi sonlandırmak için üye girişi yaptıktan sonra Bize Ulaşın sayfamızdan talebinizi iletmelisiniz.
Aşağıdaki Durumlarda Üyelik Sonlandırma İşlemi Gerçekleştirilmez
1 - Üye son verdiği sipariş üzerinden 45 gün geçmemişse.
2 - Farklı bir e-posta adresi ile üyelik iptal talebinde bulunulduysa
3 - Üyeye Kayıtlı bilgilerinden ulaşılamıyorsa

Aşağıdaki Durumlarda Üyelikler Tarafımızdan İptal Edilir ve bir daha üyeliğe kabul edilmez
1 - Üye Ahlak dışı, mesajlar gönderiyor ya da yorum yazıyorsa
2 - Sisteme veya Mağazamızın ismine zarar vermeye yönelik girişimde bulunduysa
Üye Güvenliği
Üye Bilgileri Güvenliği : Üyenin güvenliği için Mağazamızda her türlü önlem alınmıştır. Bu alınan önlemlerin yanında üye giriş bilgilerinin güvenliğinden sorumludur. Mağazamıza giriş için kullandığınız bilgilerinizi hiç kimse ile paylaşmayın, güvenli olduğundan emin olmadığınız bilgisayarlardan sisteme giriş yapmayın.

Kredi Kartı Güvenliği : Mağazamızda kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde kredi kartınız ile ilgili hiç bir bilgi alınmaz ve depolanmaz. Kredi kartı bilgilerinize, Mağaza yöneticileri dahil hiç bir Mağaza personeli ulaşamaz. Ödeme işlemi esnasında Bankalar tarafından sağlanan SET protokolü ile SSL kullanılarak kredi kartı bilgileriniz banka sistemlerine iletilir. Bu sebeplerden dolayı Mağazamızda kredi kartı kullanmanız artı bir risk getirmemektedir.

Mağazamızdan ayrılırken mutlaka Üye Çıkışı yaptıktan sonra ayrılın. Üye Çıkışı yapmadan aynı pencerede başka sayfa görüntülemeyiniz.
Adres Defteri
Her üyenin 5 farklı adres girebileceği adres defteri bulunmaktadır.
Adres defterinizi arkadaşlarınıza hediye gönderirken kullanabileceğiniz gibi, farklı adreslerde olduğunuz dönemlerde kullanabilmeniz için düşünülmüştür.

Örneğin : Çalıştığınız şirketin farklı şubelerinde bulunacağınız dönemlerde veya yazlıkta kaldığınız dönemlerde.
E-Posta Mesaj Listeleri
Mağazamıza ait genel e-posta listemiz bulunmaktadır. Listeye üye olduğunuzda genel tanıtım, indirim, kampanya ve yeni ürün mesajları posta kutunuza gönderilir.

Ayrıca Erken Uyarı sistemi ile belli ürünlere ait e-posta listesine üye olabilirsiniz. Erken Uyarı sistemine eklediğiniz ürün ile ilgili olağan dışı güncelleme olduğunda haberdar edilirsiniz. Yoğun bir fiyat düşüşü veya ürünün genel yapısında bir değişiklik olduysa mesaj gönderilir.

Genel Mesaj Listesine Hesabım ekranından üye olabilirsiniz. Erken Uyarı sistemine ürün eklemek istediğinizde Ürün sayfasında bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz. Her ikisininde yönetimi Hesabım ekranında mevcuttur. Dilediğiniz zaman listeden ayrılabilirsiniz.
Ürün Yorumları
Her üye ürünlere yorum yazabilir. Bilgilerinizi ve tecrübelerinizi diğer kullanıcılarla paylaştıkça, alışveriş daha keyifli ve bilinçli olacaktır. Müşteri yorumları tarafsız ve tecrübeye dayalı olacağı için daha bilinçli alışveriş ortamı doğacaktır.

Ürün yorumu yazarken dikkat etmeniz gerekenler: Genel ahlak kuralları çerçevesinde, diğer kullanıcılara ve ürünün üreticisine saygılı yorumlar yazmaya özen gösterin. Bu prensiplere özen gösterilmeden yapılan yorumlar sistemde yer almayacaktır.
Garanti Koşulları
Mağazamızdaki ürünler genel olarak üretici firmaların garantisi altında olup, her markanın kendi garanti koşulları geçerlidir.
Sipariş İptali
Mağazamıza verilen siparişi aşağıdaki koşullarda iptal ettirebilirsiniz.

Sipariş İptali : Siparişler mağazamıda işlem görmeye başladığı andan itibaren 4 aşamadan geçer. "Yeni Sipariş", "Stok Kontrolü Yapılıyor", "Paketlendi" ve "Gönderildi". Gönderildi hariç her durumda siparişinizi iptal ettirebilirsiniz. Kargoya teslim edilmiş siparişler iptal edilemez. Bu durumda iade prosedürünü izlemelisiniz.

Tahsilat İptali : Sipariş iptalinden sonra, tahsil edilen tüm ücretler müşteriye hiç bir kesinti yapılmadan aynı ödeme kanalı ile iade edilir.
Kargo Süreleri

Genel :
Mağazamız siparişlerinizin bize ulaşmasından sonraki ilk iş günü içerisinde(stok durumu uygun olduğu takdirde) siparişleri kargo şirketine teslim eder. Kargo şirketi de teslim aldığı ürünleri İstanbul'a uzaklığına göre (1) ila (2) iş günü* içerisinde adresinize teslim eder.

*Pazar ve resmi tatil günleri dışında kalan günlerdir.

İstisnalar :
İstenmeyen özel koşullar oluşması halinde teslim süreleri değişebilmektedir

 

Hediye Çeki Nedir?

Alışverişlerinizde kullanılmak üzere düzenlenmiş Nakit para yerine geçen bir ödeme sistemidir. Size ulaştırılan hediye çeki tutarı karşılığında alışveriş yapabilir, arkadaşlarınıza dilediğiniz bir tutarı gönderebilirsiniz. Kullanırken her hangi bir sınırlama yoktur.
Nasıl Temin edilir? : Bu çek mağaza yöneticilerimiz tarafından size hediye edilebilir. Yada siz banka havalesi ile belirleyeceğiniz bir tutar alabilirsiniz.
Kullanım Amaçları : Arkadaşlarınıza doğrudan hediye almak yerine, bütçenize uygun bir tutar da hediye çeki göndererek hediyesini kendisinin seçmesini sağlayabilirsiniz.

 

Alışveriş Sepeti
Her kullanıcıya mağazamıza girdiğinde bir alışveriş sepeti verilir. İki farklı sepet opsiyonu vardır. Misafir Sepeti ve Üye Sepeti. Bu Alışveriş sepeti sayfanın sağ üst bölümünde yeralır.

Misafir Sepeti : Her ziyaretci Mağazamıza geldiğinde Misafir Sepeti açılır. Ziyaretci dilediği ürünleri sepete ekleyebilir veya silebilir. Sepetteki ürünler ziyaretci mağazamızdan ayrılana kadar ya da üye girişi yapana kadar bu sepette saklanır.

Üye Sepeti : Mağaza üyelerimiz üye girişi yaptıktan sonra Üye Sepeti açılır. Üyelerimiz sepete dilediği ürünü ekleyebilir, silebilir ve satın alabilir. Üye ürünleri satın alana ya da silene kadar Mağazamızdan ayrılsa dahi sepette kalır.

Sepet Birleştirme : Eğer üye girişi yapmadan önce Misafir Sepetine ürün eklediyseniz, üye girişi yaparken sepetteki ürünlerin tamamı Üye Sepetine aktarılır. Üye Sepetinde önceki ziyaretlerinden herhangi bir ürün kalmışsa yeni ürünlerle otomatik olarak birleştirilmiş olur.
Ürün Seçimi
Ürün seçmek mümkün olduğunca basit tutulmaya çalışılmıştır. Birçok farklı yöntem ile ürün seçimi yapabilirsiniz.

Arama Yaparak : Ürünle ilgili her türlü kritere göre arama yapabilirsiniz. Sayfanın sol üst köşesinde yeralan Arama Kutucuğundan ürün adı ile, Gelişmiş Arama sayfamızdan, Ürün adı, açıklaması, özellikleri, tarihi, markası reyonu gibi genel bilgilerine göre arama yapabilirsiniz.

Departmanlardan : İlgilendiğiniz departmanları inceleyerek istediğiniz ürünlere ulaşabilirsiniz. Departmanlar içinden markalara göre filtreleme yapabilir, Ürün adı, fiyatı ve çıkış tarihine göre sıralayarak aradığınız ürünlere daha kolay ulaşabilirsiniz.

Markalardan : İlgilendiğiniz markaları inceleyerek istediğiniz ürünlere ulaşabilirsiniz. Markalar içinden departmanlara göre filtreleme yapabilir, Ürün adı, fiyatı ve çıkış tarihine göre sıralayarak aradığınız ürünlere daha kolay ulaşabilirsiniz.

Reklamlar Ve Tanıtımlardan : Mağazamızın çeşitli bölümlerinde yer alan ürün reklamları, indirimli ürünler, yeni ürünler gibi çeşitli ürün tanıtımlarını takip edebilirsiniz.
Sipariş Verme
Seçtiğiniz ürünlerin siparişini vermek kısa ve kolay bir işlemdir. 4 Adımda siparişinizi verebilirsiniz.

Sepet Kontrolü : Sipariş verme işlemine geçmeden önce Alışveriş Sepetim linkini kullanarak Alışveriş Sepeti sayfasından ürün ve fiyat kontrolü yapmanızı tavsiye ederiz. Bu sayfada ürün silebilir ya da adet değiştirebilirsiniz.

Kargo Bilgileri : Ödeme işlemlerine geçtiğinizde ilk önce Kargo bilgilerinin yer aldığı bölüm gelir. Kargo için üye bilgilerinizdeki adres kullanılır. Değişiklik yapmak isterseniz Adres Değiştir butonuna basarak farklı bir adres girebilir ya da adres defterinizdeki kayıtlı adreslerden seçim yapabilirsiniz.

Fatura ve Ödeme Bilgileri : Fatura adresiniz üye bilgilerindeki adresinizdir. Fatura adresinzi Adres değiştir butonu ile değiştirebilirsiniz. Aynı sayfa içinde Ödeme kanallarından birini seçerek sonraki adıma geçilir.

Son Kontrol ve Ödeme Onayı : Girdiğiniz tüm bilgilerin görüntülendiği sayfada son olarak bilgilerin doğruluğundan emin olup ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

DİKKAT : Ödeme gerçekleştiğinde, bu bilgiyi içeren bir sayfa açılır. Bu sayfa açılmadan pencereyi lütfen kapatmayın. Birçok kullanıcı Gönder tuşuna basıp pencereyi kapatmaktadır. Alışverişin Gerçekleşmesi İçin Onay Sayfasının Görüntülenmiş Olması Gerekmektedir. Siparişin Alındığı bilgisini içeren sayfa açıldıktan sonra İleri butonuna basın. Mağazamızdan ayrılırken Sayfanın Üst bölümünde yer alan Üye Çıkışı linkini tıklayın.
Taksitli Alışveriş
Taksitli Alışveriş yalnızca anlaşmalı bankaların kredi kartları ile yapılır

Taksit tutarları ve süreleri her kart için farklılıklar gösterebilir. Uygulanan faiz oranları bankaların aldıkları oranlara göre belirlenir. Her hangi bir bildirime gerek duyulmaksızın oranlar değiştirilebilir, taksitli satış durdurulabilir veya geçici olarak ara verilebilir.

Ödenecek taksitler, ürün sayfasındaki ilgili linkten görülebilir. Bu rakamlar kesin taksit tutarları değildir ödeme sonrasında çok küçük farklar oluşabilir. Banka tarafından küsurlu rakamlar aşağı veya yukarı yuvarlanabilmekte veya taksit tutarlarındaki küsuratlar ilk veya son taksitlere eklenebilmektedir. Bu durum Mağazamızın insiyatifi dışında gerçekleşen tamamen bankanın sistemleri tarafından yapılan bir işlemdir.
Örneğin : 10.000.000 TL Tutarını 3 taksit olarak ödediğinizde banka 1. Taksiti 3.400.000 TL sonraki iki taksiti 3.300.000TL olarak tahsil edebilir. Ya da ilk taksit 3.333.334 TL sonraki 2 taksit 3.333.333 TL olabilir. Bizim sistemlerimizde bu ödeme her taksit 3.333.333 TL olarak görüntülenecektir.
İndirim Kuponu Nedir?
Sipariş verirken ödeme işlemlerinde, indirim yapılmasını sağlar. KIDS SAFE-T.com’ a ilk kez üye olanlar 10.00 TL değerinde indirim kuponu kazanıyor. İndirim kuponu tek seferde 100.00 TL üzerindeki bir alışverişte kullanılabilirsiniz. İndim Kupon Kodu : 10YTLİK olarak girilmelidir.
İletişim Bilgilerimiz

Adres :
Kayışdağı Cad. Ayşe Hatun Çeşme Sok.
No: 6/A 34751
Kozyatağı-Kadıköy İstanbul
Telefon : 0216 5770421-22
E-Posta : info@parkzon.net
                info@parkzon.com.tr

İndirimler & Kampanyalar
Mağazamızda belli ürünlere veya ürün gruplarına kampanyalar düzenlenir. Kişiye özel indirimler yapılabilir.

İndirimler & Promosyonlar : Bazı ürünlerde belli bir süre ve satış adeti için indirimler uygulanır. Bu indirimleri İndirimli Ürünler sayfamızdan takip edebilirsiniz. İndirim Süre, Adet dolduğunda veya ürün tükendiğinde otomatik olarak sona erer. Mümkün olduğu durumlarda tekrar başlatılabilir. İndirimli fiyatlar Döviz ile satılan ürünlerde günden güne kurdan kaynaklanan farklılıkları gösterebilir.

Kişiye Özel İndirimler : Mağazamız bazı durumlarda kişiye özel indirimler yapabilir. Bu tür indirimler herhangi bir kritere göre duyurularak veya duyurulmadan yapılabilir. Müşteriye özel indirimler, İndirim Kuponu veya Hediye çeki ile yapılır.

Seri Sonu İndirimleri : Stoktan çıkartılacak veya devamı gelmeyecek ürünlerde seri sonu indirimler yapılmaktadır. Çoğu zaman maliyetin yarısına hatta daha altına satışlar gerçekleştirilmektedir. Bu tür ürünlerle karşılaştığınızda almayı düşünüyorsanız acele etmenizi tavsiye ederiz.

Bundle Ürünler : Bazı zamanlarda bazı ürünler ilgili bir başka ürünle birleştirilerek satışa sunulur. Fiyat farkı olmadan veya iki ürün fiyat toplamlarının altında ücretlere satış yapılır.

Not : Her türlü indirim yalnızca satın alma esnasında mağazamızda görüntüleniyorsa geçerlidir. Önceden veya daha sonradan yapılan alımlarda geçerli değildir.
İade Koşulları ve Değiştirme İşlemleri

I.Vazgeçme: 
Almış olduğunuz ürünü ambalajını açmadan, kullanmadan, bozulmasına imkan vermeden teslim tarihinden itibaren (7) gün içinde iade edebilirsiniz. Ürünü iade etmeden önce iade nedeninizi belirterek fatura numaranız ve sipariş numaranızı içeren bir email ile info@mağazam.com adresine gönderiniz. Şirketimiz gönderdiğiniz e-mail veya faksı alır almaz sizinle temasa geçecek, ürünü nasıl iade edeceğiniz size bildirilecektir. Ürünle beraber adınıza kesilen faturada geri gönderilmelidir. İade edilen ürün yerine bir başka ürün veya ürünün bedeli kredi kartınıza iade edilecektir. İade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları tarafınızdan karşılanacaktır.

II. Taşıma Sırasında Hasar Görmüş Ürünler
Taşıma sırasında zarar görmüş ürünler teslim alınmamalı ve taşıma şirketine hasar ile ilgili bir tutanak tutturulmalıdır. Ürüne zarar vermeyecek şekilde kutuda, ambalajda olabilecek küçük eziklerden dolayı ürün iade edilmemelidir. Fakat tarafınızdan teslim alındıktan sonra taşıma firması görevini yerine getirdiği kabul edilmiş sayılacaktır. Kabul edilmeyen ürünün hasar tutanağı tarafınızdan mağazamıza ulaştırıldıktan sonra, Mağazamız en kısa süre içinde ürünün yenisini size en sağlıklı şekilde ulaştıracaktır. 

III. Hatalı Ürünler
Teslimat sırasında fark edilemeyip uygulamada meydana çıkan hatalı ürünleri hatalarını belirterek fatura ve sipariş numaralarınızı içeren e-maili info@mağazam.com adresine gönderiniz. İade gerekçeniz uygun görülürse faturayı iade edilen ürün ile birlikte mağazamıza gönderdikten sonra hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir;
· İade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları tarafınızdan karşılanacaktır.

Teslimatta Dikkat Edilmesi Gerekenler
Müşteri paketi teslim alırken bazı hususlara özellikle dikkat etmelidir. Dikkat edilmemesi halinde paket size layıkıyla ulaştırıldığı kabul edilir.

Paket Kontrolü : Paket size ulaştığında fiziksel olarak zarar görüp görmediğini kontrol edin. Ezilmiş, yırtılmış, açılmış paketleri mutlaka kargo yetilisi eşliğinde açarak kontrol edin. Beklenmedik bir durum oluştuysa paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak tarafımıza iade edilmesini sağlayın.

Hasarsız Görünen Paketler : Bazı durumlarda paket dışarıdan bakıldığında zarar görmemiş olsa bile içindeki ürünler her hangi bir sebepten dolayı zarar görmüş olabilir. Pakette bir hasar belirtisi olmasa bile paketi kargo yetkilisi eşliğinde kontrol edin.

Ücret Talebi : Kargo yetkilisi veya bu kılıkta herhangi bir şahıs sizden ücret talep ediyorsa kesinlikle ödeme yapmayın. Bu tür talepleri lütfen bize bildirin. Yalnızca kargo ücreti müşteriye ait gönderilerde kargo şirketi ücret tahsil edebilir. Gönderi ücreti ödemeniz gerektiğinde Mağazamız size bu bilgiyi vermiş olmalıdır.
Nasıl Hediye Çeki Gönderirim?
Alışveriş Sepeti kutucuğunda bulunan ilgili bağlantıyı kullanarak çek gönderi formuna ulaşabilirsiniz.
Bu sayfa içindeki gerekli alanları doldurarak arkadaşlarınıza Hediye çekinizden dilediğiniz tutarı gönderebilirsiniz. Göndermediğiniz tutar hesabınızda kalır.
Burada girdiğiniz bilgilere göre çek arkadaşınızın e-mail adresine gönderilir. Arkadaşınız mesajı aldığında mesaj içindeki bağlantıları kullanarak çeki onaylar. Gönderdiğiniz tutar kadar arkadaşınızın hesabına para aktarılmış olur.
Gönderme işlemine başladığınızda ilk adımda kısa mesaj ile gönderim bilgileri ve tutar görüntülenir. Lütfen doğruluğundan emin olduktan sonra işlemi onaylayın, daha sonradan geri dönüş olmayacaktır. Gönderdiğiniz kişi mesajı aldığında para tamamen e-mail adresinin sahibinin olacaktır.
Hediye Çeki ve Kupon İle Alışveriş
Hediye Çeki hesabınızda mevcut krediniz varsa, bu tutar karşılığında mağazamızdan dilediğiniz ürünleri satın alabilirsiniz.
Daha önceden Hediye çekini onayladıysanız ödeme ekranına gittiğinizde, bir ödeme biçimi belirleyerek, kullanılabilir krediler bölümündeki hediye çeki hesabımdaki paramdan tahsil et seçeneğini işaretleyin. Önceden onaylamadıysanız çek kodunu ilgili kutucuğa girip ödeme işlemine devam edin.
Hediye Çeki hesabınızdaki para alışverişinizi karşılıyorsa yalnızca kargo ücreti ödeyerek siparişinizi onaylarsınız. Krediniz alışverişinizin altındaysa aradaki fark ödeme detayınızda görülür, yalnızca bu farkı ödeyerek sipariş verirsiniz. Eğer Krediniz siparişinizden daha fazlaysa aradaki fark kadar hesabınızda paranız kalır. Kalan paranızı dilediğiniz zaman harcayabilirsiniz yada bir arkadaşınıza dilediğiniz miktarı gönderebilirsiniz.
Kupon kullanımında kupon kodunuzu ödeme ekranında ilgili kutucuğa girerek ödeme işlemine geçebilirsiniz. Kuponun sağladığı indirim ödeme işlemi esnasında ödenecek tutardan düşülerek ödeme yapılır.
Her iki işlemdede ödeme onayı verirken ödeme detayları içinde indirimin görüntülendiğinden emin olun. Bu işlemleri yerine getirdiğinizde alışveriş sepeti kutucuğunda ve Ödeme detaylarında görüntülenecektir.
Not: Hediye çeki ve İndirim Kuponu yalnızca Ürün bedelleri için geçerlidir. Kargo ücreti ayrıca tahsil edilir, hediye çeki hesabınızdaki para ile kargo ücreti ödemesi yapılmaz.
Kargo Ücretleri

Mağazamızda yapılan her türlü taşıma işlemi yalnızca Mağazamız tarafından belirlenen kargo şirketleri ile yapılır.

Ücretler : 50 TL. üzeri firmamız tarfından karşılanmaktadır. Kargo için tahsil edilen ücretler ödeme ekranında açıkça gösterilir. Bu ücretler ödeme esnasında seçtiğiniz ödeme kanalı ile sipariş ücretleri ile birlikte tahsil edilir. Ücretleri Mağazamız herhangi bir uyarı yapmaya gereksinim duymadan değiştirme hakkına sahiptir. Ancak tahsil edilmiş kargo ücretleri üzerinde değişiklik yapılamaz.

Müşteriye Ait Kargo Ücretleri : İade, Değiştirme vs. işlemlerde kargo ücretleri müşteri tarafından karşılanır. Bu işlemler Siparişin ilk gönderimi hariç tüm taşıma ücretlerini kapsar.

İstisnalar : İlk gönderim hariç diğer gönderiler Mağazamızın talebi veya kusuru nedeniyle meydana gelmişse kargo ücretleri Mağazamız tarafından karşılanır.

Ödeme Seçenekleri

Markalar

Müşteri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış